voorstveluwezoom

VoorstVeluwezoom

advertentie
Geschreven door Erik Smit
19-12-2023 7:50


Superieure waterpoloërs van Octopus gaan overtuigend de winter in
Foto: Superieure waterpoloërs van Octopus gaan overtuigend de winter in
Octopus tegen Triton. Foto: Stockfoto

- In de laatste wedstrijd van het kalenderjaar voor Octopus wordt er geen moment getwijfeld wie deze wedstrijd gaat winnen. Halverwege staat het 10-1, uiteindelijk loopt de thuisploeg uit naar 21-3 en komt het de gehele wedstrijd niet in de problemen en zijn het eigenlijk de scheidsrechters van dienst die het meeste opvallen zijn deze avond.

Voorafgaand aan de wedstrijd wordt er nog gewaarschuwd voor het team van Triton. Het heeft deze competitie, net als Octopus, slechts 1 keer verloren, speelde wel al 3 keer gelijk, en zou wel eens verrassend uit de hoek kunnen komen. Al die waarschuwing kunnen in de prullenbak, want vanaf het begin heeft Octopus de touwtjes strak in handen. De aanvallen van de thuisploeg gaan er nagenoeg allemaal in, terwijl Triton de paar kansjes die het krijgt naast schiet of op de uitstekend keepende Timon van Ommen schiet.

Wat opvalt is dat de scheidsrechters van dienst ruim de tijd nemen om te fluiten voor de start van het nieuwe kwart, spelers manen aan de kant te blijven om vervolgens onderling nog te gaan overleggen over een beslissing, de verkeerde speler een straf uitdelen en zodoende de wedstrijd vertragen. Desondanks staat het 6-1 na het eerste kwart, en halverwege al 10-1. Vanaf het derde kwart blijven Olav Bakker en Bas Jan Dijkink op de kant en is het zaak om de voorsprong uit te breiden en geconcentreerd te blijven. Dat laatste is het punt waar coach Bert Dingerink vaak op hamerde afgelopen weken en laat Octopus zien dat het snel leert. Er worden amper fouten gemaakt, veel gescoord en als de tegenstander dan ook nog meerdere malen niet tot een schot komt voor de schotklok verlopen is weet iedereen wel hoe laat het is. Uiteindelijk staat er 20-3 op het scorebord.

De superlatieven komen te kort, maar de tegenstand liet ook te wensen over. Of die tegenstand dit seizoen nog wel een keer komt is nog maar de vraag, Octopus staat momenteel tweede met een punt achterstand, en een wedstrijd minder gespeeld, op de koploper SWOL1894, heeft een doelsaldo van +65 (tegenover +29 van SWOL), en vervolgt de competitie op 20 januari tegen De Houtrib in Lelystad.

wapenveld  voorpagina 
Lelystad  Ommen  Nieuws 

 
  • Tv-kanaal
  • VoorstVeluwezoom
advertentie