De Open Monumenten Dagen worden dit jaar weer gehouden in een groot aantal gemeenten op zaterdag 9 september en zondag 10 september van 10.00 tot 17.00 uur. Het comité Open Monumentendag Voorst heeft samen met diverse organisaties en monument-eigenaren een gevarieerd programma georganiseerd. Het thema van dit jaar is ‘Levend Erfgoed’.
Dé aanleiding is dat 20 jaar geleden het Unesco-verdrag voor de Bescherming van het Immaterieel Cultureel Erfgoed werd gesloten. Immaterieel erfgoed bestaat uit culturele gebruiken, sociale gewoonten, tradities, bijzondere kennis en ambachtelijke vaardigheden die van generatie op generatie worden overgedragen en zo cultureel erfgoed zijn geworden. Er zijn allerlei activiteiten, zoals opengestelde monumenten, wandel- en fietsroutes, tentoonstellingen, demonstraties en er is een hapje en drankje bij diverse monumenten. Op zondag 10 september zijn ook een aantal monumenten te bezoeken. Tijdens Open Monumentendag kun je bij de monumenten ook QR-bordjes aantreffen. Door de bordjes met je mobiel te scannen, krijg je direct meer informatie over het betreffende monument op je mobiel.
De Open Monumentendag van de gemeente Voorst wordt geopend op zaterdag 9 september om 09.30 uur door burgemeester Paula Jorritsma-Verkade. De opening vindt plaats bij de jarige Havekes Mölle aan Havekespad 13 in Twello en zal extra feestelijk zijn, omdat de Havekes Mölle haar 125-jarig bestaan viert. Ter ere van het 125-jarig bestaan heeft de Havekes Mölle een heus eigen biertje gebrouwen. Het eerste exemplaar wordt tijdens de opening aan de burgemeester overhandigd.
Het uitgebreide programma – van het comité Open Monumentendag Voorst – kun je vinden op www.openmonumentendag.nl/comite/voorst en in het Voorster Nieuws.
Open Monumenten Dagen
